Fototapety
24-05-2016

Podczas zakupu fototapety często spotykamy się z koniecznością podjęcia decyzji o pokryciu wydruku dodatkową warstwą laminatu. Uzupełniająca usługa wiąże się często ze zwiększoną ceną oferowanego produktu. Każdy z nas niechętnie inwestuje dodatkowe środki na realizacje jakby nie było tego samego celu. W końcu fototapeta będzie wyglądała tak samo. W tym przypadku nie jest to jednak tak oczywiste, a przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z walorami laminowania.


Fototapety montowane na ścianach, szafkach lub drzwiach często narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Stosowanie laminatu zabezpiecza delikatny wydruk przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz chroni go przez blaknięciem kolorów, co jest szczególnie ważne w miejscach do których docierają promienie słoneczne.

Bardzo istotną zaletą zastosowania laminatu, a może nawet kluczową jest możliwość czyszczenia powierzchni fototapety na mokro. Rozwiązanie to może być szczególnie ważne w przypadku posiadania dzieci lub zwierząt.

Warto zastanowić się również nad kwestią montażu. Często decydujemy się na samodzielny montaż fototapety, a nie jest to czynność w której większość z nas ma duże doświadczenie. Szczególnie w tej sytuacji warto zainwestować w dodatkową warstwę laminatu, która doda wydrukowi sztywności i ułatwi nam jego samodzielne zamontowanie na ścianie lub innej powierzchni.

Jeśli podjęliśmy już decyzję o zalaminowaniu fototapety na koniec warto zapoznać się jeszcze z różnicami między laminatem matowym a błyszczącym. Laminat matowy ukrywa drobne niedoskonałości ściany, nie odbija promieni słonecznych ani sztucznego światła znajdującego się w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do niego laminat błyszczący będzie uwypuklał wszelkie nierówności powierzchni oraz odbijał każde pojawiające się w pomieszczeniu światło.

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu