Wnętrzarskie trendy
23-07-2018

Choć Mid - century modern znany jest już od wielu lat, spopularyzowany został dopiero po ogromnym sukcesie serialu Mad Men. Chociaż styl ten nie zdobył jeszcze swojego polskiego odpowiednika nazwy, od jakiegoś czasu często zaczyna pojawiać się jako inspiracja ciekawych aranżacji wnętrz.


Na czym polega Mid - century modern i jak łatwo wprowadzić go do swoich wnętrz?

Przeczytaj!

Drewno, więcej drewna!

Liczne nawiązanie do natury sprawiają, że wnętrza w tym stylu - mimo pewnej dozy surowości - są bardzo przytulne! Dużą rolę odgrywają tutaj drewniane elementy, które ocieplają wnętrze takie jak podłogi z naturalnego drewna, drewniane panele na ścianach czy też wykonane z drewna dodatki i akcesoria.

Duże okna i przeszklenia - nie musisz burzyć ścian!

Nie ukrywajmy - wielu z nas nie ma możliwość całkowitego przearanżowania mieszkania, wyburzania ścian czy stworzenia nowych, otwartych przestrzeni. To jednak żaden problem! Efekt optycznie większej, przejrzystej przestrzeni możemy uzyskać w zupełnie nieinwazyjny sposób!

Pierwszą propozycją na optyczne powiększenie przestrzeni są fototapety. Odpowiednio dobrany motyw, kolorystyka oraz rozmiar sprawi, że Twoje mieszkanie w kilka chwil okaże się bardziej przestrzenne, przejrzyste oraz zyska niepowtarzalny walor estetyczny. Wybierz motyw ścieżki, mostu, wiaduktu czy też otwartej przestrzeni i ciesz się doskonałym efektem, uzyskanym niskim nakładem pracy oraz kosztów.

W celu optycznego powiększenia przestrzeni możesz zastosować również lustra. Oprócz fantastycznego wpływu na pozorną ilość wolnej przestrzeni, dodają one pomieszczeniom elegancji oraz pełnią ciekawą funkcję użytkową.

Niezwykłe dodatki z targu staroci.

Retro meble znalezione na targach staroci, szczególnie produkcji artystów takich jak: George Nelson, Eero Saarinen czy też Arne Jacobsena - twórcy słynnego Egg Chair. Bardzo często zdarza się, że znajdziecie je właśnie na targu staroci za dosłownie ułamek ceny, którą musielibyście zapłacić za ich nowoczesne repliki.

Fantastyczną opcją na zaaranżowanie mieszkania w tym stylu okazują się być również ciekawe lampy o futurystycznych kształtach, lampy kierunkowe, pozbawione kloszy. Nie wymagają one uciążliwych remontów oraz poświęceń, a efekt jaki zapewniają bywa naprawdę spektakularny!

Prostota na wagę złota!

Styl Mid-century modern nie obfituje w skomplikowane dekoracje, bogato zdobione meble czy też drogocenne tkaniny. To wnętrza bardzo proste, pozbawione nadmiaru niepotrzebnych przedmiotów, ukierunkowane na funkcję utylitarną, niekoniecznie estetyczną. Wielofunkcyjne przedmioty, meble spełniające kilka funkcji jednocześnie, brak ozdobników - wszystko to charakteryzuje styl Mid-century modern.

Geometria

Geometria często wkrada się w pomieszczenia zaaranżowane w stylu Mid-century modern. Odnajdziesz ją w kształtach mebli, dodatkach, a nawet lampach! Aby wprowadzić ją do swoich przestrzeni, pomyśl o plakatach bądź obrazach w geometryczne wzory i motywy.

Jak podoba Wam się styl Mid-century modern? Chcielibyście wykorzystać jego elementy w swoich prywatnych wnętrzach?

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu