W trosce o wygodę naszych klientów, przygotowaliśmy czytelny poradnik, w jaki sposób przykleić naklejkę na dowolnej powierzchni, tak aby efekt końcowy był zadawalający. Dla Państwa wygody dostępna jest również wersja pdf, którą można pobrać i wydrukować: instrukcja montażu naklejek.


podłoże 

1. Podłoże

W pierwszej kolejności należy oczyścić powierzchnię, na jakiej zostanie zamontowana naklejka. Stare warstwy farby oczyszczamy przy użyciu miękkiej szmatki, aby całkowicie pozbyć się kurzu oraz innych zabrudzeń. Wszelkie powierzchnie narażone na chemiczne odtłuszczanie należy przemyć przy użyciu denaturatu bądź benzyny ekstrakcyjnej. Naklejki dekoracyjne mogą być montowane na wszystkich gładkich powierzchniach, takich jak szkło, lustra, meble, metal czy tworzywa sztuczne.

WAŻNE!
Zaleca się, aby naklejki były montowane dopiero po upływie dwóch tygodni od dnia, w którym malowane były ściany. Wcześniejszy montaż mógłby doprowadzić do odklejania się, co automatycznie skutkuje nie przyjęciem gwarancji. Niezbyt mile widziany jest montaż naklejek na powierzchniach malowanych farbami o wysokiej zawartości lateksu lub zmywalnymi, plamoodpornymi, ceramicznymi lub fasadowymi. W tym przypadku możemy zaobserwować słabą przyczepność do podłoża. Aplikacja naklejki w takich okolicznościach jest wykonywana wyłącznie na własną odpowiedzialność, ponieważ nie uznajemy reklamacji.


etap przygotowawczy

2. Etap przygotowawczy

Następnie przygotowujemy naklejkę. Zakupiona dekoracja jest wysyłana w formie rulonu, zapakowanej na czas transportu w kartonową tubę. W tym celu należy wyjąć naklejkę i rozłożyć ją na płaskiej powierzchni, pamiętając aby wybrany wzór znajdował się na dole. Za pomocą rakli, należy wygładzić powierzchnię nalepki, aby wszystkie poszczególne jej warstwy w sposób idealny do siebie dolegały.


miejsce

3. Miejsce

Kolejnym etapem jest wybór miejsca na montaż naklejki. Sugerujemy umieszczenie naklejki przy użyciu taśmy samoprzylepnej w wybranym przez siebie miejscu, ale bez odrywania papieru. Pozwoli to nam na lepsze określenie się, co do zasadności położenia, w jakim ma się znajdować. W przypadku kilkuelementowych nalepek, można podzielić je sobie na mniejsze części i dopiero wtedy dokonać samodzielnej jej aranżacji. Dla ułatwienia montażu naklejki, proponujemy wykonanie pracy w dwie osoby.


papier podkładowy

4. Papier podkładowy

Następnym etapem aplikacji naklejki jest usuwanie papieru podkładowego. Gdy już określimy miejsce, w jakim ma spoczywać nasza dekoracja, możemy przystępować do jej montażu. W tym celu należy ją dokładnie wypoziomować i następnie odkleić gruby papier. Pracę zaczynamy od narożnika, mając na uwadze, aby nie pozostał przy nim żaden fragment wzoru. Gdyby jednak tak się stało, należy czym prędzej przykleić wzór, pamiętając o jego mocnym dociśnięciu, a następnie odklejenie papieru. Jednorazowo zalecamy odkleić nie więcej niż 40 cm papieru podkładowego, zwracając uwagę, aby montowana naklejka cały czas dolegała do przyklejanej powierzchni.


aplikacja naklejki

5. Aplikacja naklejki

Przy użyciu rakli, należy dociskać naklejkę do ściany. Raklą wykonujemy poziome ruchy, stopniowo przesuwając się do dołu. Dzięki takiemu schematowi działania mamy pewność, że pod montowany wzór nie dostaną się pęcherzyki powietrza. Po przyklejeniu 20 cm nalepki, odklejamy kolejny jej fragment i czynność powtarzamy do momentu, aż na ścianie pojawi się pełna dekoracja.


usuwanie papieru transportowego

6. usuwanie papieru transportowego

Kiedy wzór pojawi się na naszej ścianie, możemy przystąpić do odklejenia papieru transportowego. Usuwamy go równolegle do powierzchni, wykonując równy, ale wolny ruch dłoni. Przy okazji cały czas obserwujemy, czy elementy naszej ściennej dekoracji pozostają na jej powierzchni. Gdyby zdarzyło się, że jakikolwiek jej fragment pozostał na papierze, wówczas konieczne będzie cofnięcie się o kilka centymetrów, ponowne dociśnięcie papieru i następne odklejenie.


etap końcowy

7. Etap końcowy

Na koniec wystarczy sprawdzić, czy naklejka, którą zamontowaliśmy, dobrze dolega do powierzchni. Gdyby jednak dostały się jakiekolwiek pęcherzyki powietrza, należy delikatnie nakłuć je igłą, a następnie wygładzić, używając do tego miękkiej szmatki.

Gratulujemy!