montaż fototapet i tablic

Przyjęło się, że montaż fototapet mogą wykonywać tylko doświadczeni fachowcy. My jednak chcemy obalić ten mit i udowodnić, że aplikacja tego rodzaju dekoracji ściennych wcale nie jest taka trudna. W tym celu stworzyliśmy poradnik z czytelnymi wskazówkami, jak zamontować fototapetę i tablice, aby osiągnąć zadawalający efekt końcowy.


przygotowanie podłoża

1. Przygotowanie podłoża

Chcąc zastosować jakąkolwiek dekorację ścienną, pierwszy etapem powinno być oczyszczenie powierzchni, w jakiej ma się znajdować. Wilgotna miękka szmatka idealnie sprawdzi się w tym celu. Gdy tylko ściana wyschnie, można przystępować do kolejnych etapów montażu.

UWAGA!
Zaleca się, aby dekoracje (fototapety, naklejki drukowane i tablice samoprzylepne) były montowane dopiero po upływie dwóch tygodni od dnia, w którym malowane były ściany. Wcześniejszy montaż mógłby doprowadzić do odklejania się, co automatycznie skutkuje nie przyjęciem gwarancji. Niezbyt mile widziany jest montaż naklejek na powierzchniach malowanych farbami o wysokiej zawartości lateksu lub zmywalnymi, plamoodpornymi, ceramicznymi lub fasadowymi. W tym przypadku możemy zaobserwować słabą przyczepność do podłoża. Aplikacja naklejki w takich okolicznościach jest wykonywana wyłącznie na własną odpowiedzialność, ponieważ nie uznajemy reklamacji.


dekoracja

2. Dekoracja

Zakupiony produkt wysyłamy do Państwa w kartonowej tubie, w której dekoracja jest zwinięta w rulon. Przed montażem zalecamy wyjęcie jej z opakowania i rozłożenie na płaskiej powierzchni.


określenie miejsca aplikacji

3. Określenie miejsca aplikacji

Dla lepszego zobrazowania miejsca, w jakim ma się znajdować wybrana dekoracja, polecamy przyklejenie jej na rogach za pomocą papierowej taśmy samoprzylepnej. W ten sposób prostsze okaże się zweryfikowanie prawidłowości miejsca, w jakim ma się znajdować.


rozłożenie brytów

4. Rozłożenie brytów

W sytuacji, gdy fototapeta przekracza wymiar 130 cm, dostarczamy ja do Państwa w formie brytów, tzw. pionowych pasów, które przyklejone na „zakładkę” stworzą jednolitą kompozycję.


aplikacja

5. Aplikacja

Po uprzednim wypoziomowaniu wybranej dekoracji, możemy przystępować do jej montażu. W tym celu sugerujemy odklejenie jednego rogu z krótszego boku ozdoby lub (w przypadku fototapety) przyklejenie pierwszego z lewej strony brytu i kolejne montowanie następnych.

Czynność można ułatwić sobie za pomocą dołączonej do zestawu rękawiczki lub rakli, która posłuży nam do wypychania pęcherzyków powietrza i dociskania dekoracji do podłoża. W razie jakichkolwiek problemów z przyklejaniem dekoracji, można odkleić jej fragment od powierzchni i zaaplikować ją po raz kolejny. Po zakończeniu pracy, dociskamy raz jeszcze ozdobę ścienną, zwracając szczególną uwagę na jej krawędzie.

Gratulujemy!

Szybka wysyłka

Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.

Masz prawo być zadowolonym

24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu

Wsparcie techniczne

Kompetentna i przyjacielska obsługa

Płatności online

Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL