Przyjęło się, że montaż fototapet mogą wykonywać tylko doświadczeni fachowcy. My jednak chcemy obalić ten mit i udowodnić, że aplikacja tego rodzaju dekoracji ściennych wcale nie jest taka trudna. W tym celu stworzyliśmy poradnik z czytelnymi wskazówkami, jak zamontować fototapetę i tablice, aby osiągnąć zadawalający efekt końcowy.


przygotowanie podłoża

1. Przygotowanie podłoża

Chcąc zastosować jakąkolwiek dekorację ścienną, pierwszy etapem powinno być oczyszczenie powierzchni, w jakiej ma się znajdować. Wilgotna miękka szmatka idealnie sprawdzi się w tym celu. Gdy tylko ściana wyschnie, można przystępować do kolejnych etapów montażu.

UWAGA!
Zaleca się, aby dekoracje (fototapety, naklejki drukowane i tablice samoprzylepne) były montowane dopiero po upływie dwóch tygodni od dnia, w którym malowane były ściany. Wcześniejszy montaż mógłby doprowadzić do odklejania się, co automatycznie skutkuje nie przyjęciem gwarancji. Niezbyt mile widziany jest montaż naklejek na powierzchniach malowanych farbami o wysokiej zawartości lateksu lub zmywalnymi, plamoodpornymi, ceramicznymi lub fasadowymi. W tym przypadku możemy zaobserwować słabą przyczepność do podłoża. Aplikacja naklejki w takich okolicznościach jest wykonywana wyłącznie na własną odpowiedzialność, ponieważ nie uznajemy reklamacji.


dekoracja

2. Dekoracja

Zakupiony produkt wysyłamy do Państwa w kartonowej tubie, w której dekoracja jest zwinięta w rulon. Przed montażem zalecamy wyjęcie jej z opakowania i rozłożenie na płaskiej powierzchni.


określenie miejsca aplikacji

3. Określenie miejsca aplikacji

Dla lepszego zobrazowania miejsca, w jakim ma się znajdować wybrana dekoracja, polecamy przyklejenie jej na rogach za pomocą papierowej taśmy samoprzylepnej. W ten sposób prostsze okaże się zweryfikowanie prawidłowości miejsca, w jakim ma się znajdować.


rozłożenie brytów

4. Rozłożenie brytów

W sytuacji, gdy fototapeta przekracza wymiar 130 cm, dostarczamy ja do Państwa w formie brytów, tzw. pionowych pasów, które przyklejone na „zakładkę” stworzą jednolitą kompozycję.


aplikacja

5. Aplikacja

Po uprzednim wypoziomowaniu wybranej dekoracji, możemy przystępować do jej montażu. W tym celu sugerujemy odklejenie jednego rogu z krótszego boku ozdoby lub (w przypadku fototapety) przyklejenie pierwszego z lewej strony brytu i kolejne montowanie następnych.

Czynność można ułatwić sobie za pomocą dołączonej do zestawu rękawiczki lub rakli, która posłuży nam do wypychania pęcherzyków powietrza i dociskania dekoracji do podłoża. W razie jakichkolwiek problemów z przyklejaniem dekoracji, można odkleić jej fragment od powierzchni i zaaplikować ją po raz kolejny. Po zakończeniu pracy, dociskamy raz jeszcze ozdobę ścienną, zwracając szczególną uwagę na jej krawędzie.

Gratulujemy!