Tablice
07-03-2016

Wybór tablicy suchościeralnej wcale nie musi być trudny. Uzależniony jest w głównej mierze od sposobu jej montażu, rodzaju podłoża oraz naszych preferencji wizualnych. Tablice występują w wersji matowej oraz błyszczącej i zasadniczo dzielą się na dwa rodzaje: tablice samoprzylepne oraz wzmocnione podkładem PCV.


Każda z wymienionych tablic produkowana jest w dowolnym rozmiarze i może zostać wyposażona w podkład magnetyczny umożliwiający korzystanie z tradycyjnych magnesów.

Rozmiar tablicy ograniczony jest jednie wielkością dostępnych mediów i w przypadku większych formatów niezbędne będzie łączenie tablicy na zakładkę lub styk. W przypadku tablic z podłożem magnetycznym zalecane jest stosowanie magnesów o średnicy wewnętrznej min 40mm lub magnesów neodymowych. Magnesy o małej powierzchni lub “wakacyjne” mogą nie utrzymywać się na powierzchni. Dodatkowo nasze tablice mogą posiadać stały, indywidualny nadruk dzięki czemu staną się fantastyczną powierzchnią do nauki, idealnym rozwiązaniem do biura czy planowania procesów produkcji. Czym jeszcze różnią się wymienione tablice...

Tablica suchościeralna samoprzylepna to elastyczna folia o grubości jedynie 0,2mm. Jest idealnym materiałem do samodzielnego montażu na szafach, powierzchniach szklanych lub ścianach. Jej dodatkowym walorem jest fakt, iż nie wymaga zastosowania dodatkowego kleju ani elementów mocujących. Jeśli nie mamy możliwości ingerowania w ściany, chcemy wyposażyć drzwi, laptopa lub lodówkę w podręczną tablice suchościeralną lub zależy nam na minimalistycznym rozwiązaniu to ten produkt spełni wszelkie oczekiwania. Przeciwwskazaniem do montażu tablicy może być rodzaj podłoża szczególnie w przypadku ścian. Wszelkie chropowate, nierówne powierzchnie zmniejszają powierzchnię na której tablica przylega do podłoża co powoduje znaczny spadek jej przyczepności i w konsekwencji odklejanie się. Również farby fasadowe, lateksowe oraz zmywalne w niekorzystny sposób wpływają na przyczepność tablicy. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy zamontować wybranej przez nas tablicy. Prostym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zagruntowanie i przemalowanie powierzchni zwykłą farbą akrylową. Dodatkową zaletą tablic suchościeralnych samoprzylepnych jest możliwość ich szybkiego i łatwego demontażu. Wystarczy odkleić ją z powierzchni na której była umocowana.

Tablica suchościeralna na podłożu PCV to sztywna tablica przeznaczona do montażu w sposób tradycyjny np za pomocą taśmy dwustronnej. Można ją też zawiesić lub przykręcić w wyznaczone miejsce. Jeśli nie masz pewności jakiego typu farby zostały zastosowane na ścianach lub powierzchnia posiada nierówności idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie właśnie tej tablicy. Tradycyjny sposób montażu na stałe przytwierdzi ją do wybranego miejsca, a podkład PCV zapewni nam idealną gładką powierzchnię. Tablica nie posiada ramek, a jej krawędzie wykończone są tzw. “na ostro”. Dzięki jej 5mm grubości tablica ma charakter minimalistyczny, ładnie prezentuje się na powierzchni ściany, a nawet może być wykorzystana jako wolnostojąca. Dodatkową zaletą tej tablicy jest możliwość stworzenia jej wersji dwustronnej dzięki czemu jedna strona może być tablicą suchościeralną z nadrukiem np. planem tygodnia, schematem działań, tablicą kontrolną a druga zwykłą powierzchnią suchościeralną do prowadzenia notatek.

Jakie tablice suchościeralne możemy dla Ciebie wyprodukować?

  • tablice suchościeralną elastyczną biała, kolorową lub z dowolnym nadrukiem
  • tablice suchościeralną na podkładzie PCV również z dowolnym nadrukiem i dowolnym kolorze
  • tablice suchościeralną elastyczną lub na podkładzie PCV w wersji magnetycznej w dowolnym kolorze oraz nadruku
Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu