Wnętrzarskie trendy
24-04-2018

W naszej kulturze od wielu lat triumfy święci schemat: różowy kolor dla dziewczynki, niebieski dla chłopca. I choć nie jest to nietrafne połączenie, czasem warto jest sięgnąć głębiej i dostrzec potencjał w kolorach, które nigdy wcześniej nie przyszłyby nam do głowy! Warto więc zastanowić się nad alternatywą dla różu oraz błękitu i spróbować wybrać kolor zgodny z temperamentem naszego dziecka.


Przy projektowaniu oraz urządzaniu dziecięcego pokoju szczególną uwagę należy zwrócić na wiek dziecka, jego upodobania, ale i również wielkość pomieszczenia oraz jego oświetlenie.

Chłopięcy pokój pełen nietypowych barw

Co oznacza sformułowanie: dorosłe barwy? Czy istnieje jakiś podział, według którego przyznajemy sobie prawo do użytkowania poszczególnych kolorów? Podajmy przykład. Panuje powszechne stwierdzenie, że fiolet nie jest kolorem dla dzieci, jednak sprawdza on się świetnie w dziecięcych pokojach, ponieważ posiada właściwości, które pobudzają kreatywność i stymulują wyobraźnię. Intensywny żółty kolor doda odwagi oraz animuszu nieśmiałemu oraz wycofanemu dziecku, podobnie jak energetyzujący pomarańczowy, który jednocześnie posiada właściwości stymulujące intelektualnie. U nadpobudliwych chłopców sprawdzi się kolor niebieski i zielony, mają one właściwości wyciszające, kojące a także uspokajające.

Nie każda dziewczynka chce zostać księżniczką!

Nie zmuszajmy naszych dzieci do różu, jeśli zwyczajnie nie lubią tego koloru. Jest tyle innych, wspaniałych kolorów, których możemy użyć aranżując dziewczęcy pokój. Zależnie od temperamentu małej mieszkanki możesz wybrać kolory, które pobudzą do działania, ułatwią zasypianie alebo dodadzą apetytu. Do gustu dziewczynki z pewnością przypadną pastelowe odcienie, świetnym rozwiązaniem może również okazać się pomalowanie pokoju na biało oraz uzupełnienie go akcesoriami i ozdobami w ulubionych kolorach naszego dziecka.

Kącik niemowlaka

Małe dzieci najlepiej funkcjonują oraz czują się otoczone delikatnymi, jasnymi barwami. Kolory, które zastosujemy w pokoju nie powinny być intensywne, ponieważ mogą działać dezorientująco na małego mieszkańca oraz utrudniać mu zasypianie. Wśród jasnych, stonowanych kolorów warto umieścić drobne, optymistyczne akcenty, takie jak kolorowe naklejki ulubionych, bajkowych bohaterów, kształty namalowane na ścianach czy też przyjazne zabawki. Umieszczone w zasięgu dziecięcego wzroku będą zachęcały do odkrywania otaczającego go świata.

Paletę w pokoju dziecka najlepiej jest ograniczyć do dwóch kolorów. Najbardziej intensywne barwy warto stosować jako interesujące akcenty i dodatki, nie zaś jako główny motyw kolorystyczny pokoju

Nie bój się eksperymentować z kolorowymi ścianami! A jeśli nie chcesz przeprowadzać generalnego remontu i nie masz ochoty na malowanie ścian - pomyśl o użyciu wygodnych fototapet , które z łatwością nakleisz na ścianę. Doskonałe propozycje do dziecięcego pokoju znajdziesz tutaj:https://www.deco-strefa.com.pl/k27,fototapety-na-sciane.html

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu