Wnętrzarskie trendy
24-04-2018

Choć aranżowanie mieszkania może wydawać się nam najprzyjemniejszą rzeczą pod słońcem, sytuacja nie zawsze okazuje się być tak kolorowa. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Przeczytaj!


Wnętrza żywcem wyjęte z katalogu

Nie każda raz zaprojektowana przestrzeń nadaje się do każdego pomieszczenia. Choć aranżacje w katalogach często zapierają dech w piersiach, nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że podobnie będa prezentować się w naszym domu. Efekt końcowy zależy od naprawdę wielu czynników, zaczynając od rozmieszczenia i wielkości pomieszczeń aż po naturalne oświetlenie naszego mieszkania.

Efekt wizualny wygrywa z komfortem

Przy dekorowaniu mieszkania czasem nasza wymarzona wizja nie łączy się z zapewnieniem sobie komfortu oraz wygody. Zwracamy szczególną uwagę na wygląd poszczególnych pomieszczeń, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego jakie praktyczne zastosowania sprawdzą się w naszym przypadku? Jeśli posiadamy zwierzaki, raczej kiepskim wyborem okażą się delikatne narzuty na fotele ze szlachetnych materiałów. Dostosujmy dom do naszych potrzeb!

Konsekwencja, to nie boli!

Nawet jeśli pałasz zamiłowaniem do wielu różnorodnych stylów wnętrz - nie stosuj ich wszystkich podczas aranżacji swojego mieszkania! Warto wybrać się i skupić na jednej stylistyce, która umiejętnie przeplatać będzie się przez wszystkie pomieszczenia. Brak konsekwencji może spowodować duży szum komunikacyjny i poszczególne pomieszczenia naszego mieszkania mogą okazać się ze sobą zupełnie niespójne i nie współgrające. Wyobraź sobie połączenie stylu Shabby Chic ze skrajnie modernistycznym wystrojem - to nie ma szans wyglądać dobrze! Wybierz swój ulubiony styl i to jego wyznacznikami kieruj się podczas aranżowania swoich czterech kątów.

Chaotyczne i nieprzemyślane oświetlenie wnętrza

Zdarza się, że podczas aranżowania naszego mieszkania zapominamy o ważnym szczególe, jakim jest jego oświetlenie. Temat ten traktujemy po macoszemu, wybierając pierwsze lepsze lampy czy ledy, które rzucą nam się w oczy. Nieprawidłowe, chaotyczne oświetlenie potrafi zepsuć cały efekt, warto więc skupić się na nim choć chwilę dłużej. Niewłaściwie dobrana barwa światła czy też przypadkowo rozmieszczone punkty świetlne mogą zrujnować nawet najpiękniejszą aranżację. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, a Twoje mieszkanie z pewnością Ci się odwdzięczy!

Nie ulegaj chwilowej modzie!

Pamiętaj, że moda, choćby najbardziej interesująca, zawsze przemija. Z pewnością jesteś w stanie przypomnieć sobie choć jeden przykład mody na której punkcie oszalało wiele osób i do dziś “cieszą” się jej rezultatami. Kolejnym minusem podążania za najświeższymi trendami jest brak poczucia indywidualności. Ciężko jest przecież stworzyć niebanalny wystrój, używając tych samych komponentów, kolorystyki oraz rozwiązań co wielu innych, w podobnym okresie czasu. Bezpiecznym rozwiązaniem jest skupienie się na klasycznym oraz uniwersalnym wystroju oraz zaakcentowanie go modnymi dodatkami, które w każdej chwili z łatwością będziemy mogli zmienić na inne. Dodatki tego typu znajdziecie w sklepie internetowym Deco Strefa!

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu