Fototapety
21-03-2019

Piękny widok z okna jest jednym z wyznaczników atrakcyjności mieszkania. Na wielkomiejskim blokowisku trudno o atrakcyjne widoki, dlatego kiedy już możemy sobie pozwolić na zakup domu jednorodzinnego szukamy zlokalizowanego tak, żeby za oknem rozciągał się widok na las, góry, łąki czy inny uspokajający krajobraz. Marzeniem każdego mieszczucha jest mieszkanie z widokiem na dachy i światła wielkiego miasta albo przynajmniej zabytkowe budowle. Przyznajcie, czy choć raz nie ulegliście magii amerykańskich filmów, w których bohaterowie mają apartament z widokiem na most Golden Gate, nowojorskie drapacze chmur albo Central Park? O, albo na dachy Paryża, albo na Tamizę, albo na... Słowem, ile razy oglądaliście film tylko po to, żeby się napatrzyć na widoki z okna mieszkania bohaterów i zazdrość was brała okrutna, że ktoś gdzieś ma tak dobrze... A jeśli jeszcze obok loftu w NY ten ktoś ma domek z widokiem na ocean tuż przy plaży, to już w ogóle.


Otwórz swoje wnętrze na świat

Zazdrość nie jest dobrym doradcą. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. A ma się to, co sobie człowiek wybierze w sklepie z fototapetami. Bo fototapety, po latach oskarżania ich o kiczowatość, wróciły do łask. Wydaje się, że wszystkiemu winne nasze zamiłowanie do cyfrowej fotografii. Bo oprócz gotowych wzorów - nieśmiertelne miasto nocą! - możemy zlecić przygotowanie fototapety z naszym własnym ukochanym zdjęciem.

Odkąd nie chomikujemy już fotografii w albumach, otaczamy się nimi właśnie eksponując udane ujęcia na fototapetach, naklejkach ściennych, magnesach czy kalendarzach. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby otworzyć swoje wnętrza na świat, oklejając ścianę atrakcyjną fototapetą z nie mniej atrakcyjną panoramą miasta. Pytanie brzmi: czy mamy we własnych zbiorach akurat taką fotografię, która nadawałaby się do powiększenia na całą ścianę? Ten NY, Londyn, Paryż czy plażę nad Atlantykiem... Nie mamy? Żaden kłopot - w dobrym sklepie z artykułami do ozdabiania ścian zawsze kupić można tapety z motywem miasta: panoramy miast, miasta nocą, niezwykłe ujęcia tajemniczych zaułków, zabytki zdjęte z niecodziennej perspektywy. Nawet mieszkając w warszawskim wieżowcu można co dnia zawieszać wzrok na ukochanym Londynie.

Dekoracja optycznie powiększająca wnętrze

Obok swoich walorów emocjonalnych, tapety z motywem miasta mają duże walory estetyczne. Przede wszystkim optycznie powiększają każde wnętrze. Dają wrażenie głębi i sprawiają, że nawet maleńki pokoik zdaje się "mieć ciąg dalszy" - tak działają tapety, na których widać miasto nocą z dużej wysokości, ginącą w perspektywie ulicę albo most. Wchodzi człowiek do pokoju i ma ochotę udać się dalej - wprost w tę sugestywną przestrzeń fotografii. O optycznym powiększeniu pokoju decyduje nie tylko rodzaj ujęcia, ale także wielkość fotografii. Naklejona na całej ścianie fototapeta działa na nas niczym filmowy ekran. Takiego efektu nie uzyskamy wieszając na ścianie nawet największy plakat.

Nowoczesna i klimatyczna aranżacja wnętrz

Jak już wspomniano, dawno, dawno temu fototapety były synonimem kiczu. Za komuny można je było przywieźć z saksów czyli wtedy, kiedy udało się wyrwać do pracy zagranicą (najczęściej na czarno) albo kupić w Pewexie. Wzorów było niewiele, królowały plaże pod palmami. Potem na wiele lat zapomnieliśmy o tym sposobie aranżowania wnętrz, aż pewnego dnia obudziliśmy się w epoce cyfrowej obróbki obrazu i stwierdziliśmy, że grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości jakie nam daje. Tapety z motywem miasta, fototapety z miastami nie są już dowodem na brak gustu, a dowodem na to, że... byliśmy w NY i jego widok wciąż mamy przed oczami, albo że właśnie się tam wybieramy. Atrakcyjne kolorowe i czarno-białe fototapety idealnie wpisują się w nowoczesne i klimatyczne aranżacje wnętrz. Można dzięki nim wyczarować naprawdę niepowtarzalne przestrzenie, można je także zmieniać w miarę potrzeb i upodobań - tapeta jest przecież łatwa w montażu.

Fototapeta miasto - co wybrać do klasycznego wnętrza?

W klasycznym wnętrzu doskonale sprawdzą się tapety z motywem miasta utrzymane w stonowanych kolorach, czarno-białe (często z jednym kolorowym elementem wyeksponowanym dla kontrastu, np. rowerem przypiętym do latarni czy parasolką jednego z przechodniów) albo w sepii. Pięknie komponują się w klasycznych wnętrzach fototapety z urbanistycznymi detalami, elewacjami zabytkowych budynków, czy ich fotografiami robionymi z tzw. żabiej perspektywy. Tapety z motywem miasta mogą sprawić, że we własnym domu poczujemy się jak w kafejce na paryskim bruku albo podczas spaceru uliczkami Rzymu. Ścianę oklejoną fototapetą warto dobrze doświetlić, uzyskując w ten sposób jeszcze bardziej zdumiewający efekt złudzenia, że gdybyśmy chcieli wejść w tę uliczkę albo postawić stopę na moście - na pewno się uda. Przebywanie w pomieszczeniu z dobrze dobraną i oświetloną fototapetą z motywem miasta to naprawdę przyjemne doznanie estetyczne.

Najpopularniejsze miasta na fototapetach

Na fototapetach pojawiają się najczęściej te miasta, które najbardziej działają na naszą wyobraźnię. Na pewno znajdziecie Nowy York w wielu panoramicznych ujęciach oraz widziany z perspektywy swoich licznych mostów. Fotogeniczne są także Londyn, Rzym, Paryż, Amsterdam, Dubaj, ale także Gdańsk czy Kazimierz Dolny. Równie dobrze na fototapecie z panoramą miasta może pojawić się zupełnie anonimowe miejsce - ważne, żeby fotografia była wykonana perfekcyjnie a hasło "światła wielkiego miasta" znalazło na niej idealna realizację.

Tapety z motywem miasta szybko nie wyjdą z mody. Świat stoi przed nami otworem, sprzęt fotograficzny jest coraz lepszy - nareszcie możemy przyszpilać obrazy i drukować je na rozmaitych nośnikach, a nie tylko unosić pod powiekami. Warto wybrać na ścianę w ulubionym pokoju taką fototapetę, żebyśmy zawsze czuli się jak w naszym ukochanym miejscu na świecie. Panoramy miast idealnie nadają się do tworzenia klimatu zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W sklepie https://www.deco-strefa.com.pl/ naprawdę jest w czym wybierać.

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu