Wnętrzarskie trendy
03-07-2019

Chociaż od kilku lat w naszych wnętrzach króluje minimalizm, tego lata proponujemy coś zupełnie przeciwnego - maksymalizm, czyli zamiłowanie do estetycznego przepychu! Na przekór ascetycznym trendom pochwala on wszelkie pamiątki przywiezione z dalekich podróży, ogromne rośliny oraz graficzne motywy, których tak zręcznie unikaliśmy przez ostatnie lata podczas aranżacji wnętrz. Mówi się, że maksymalizm został zaczerpnięty z eklektyzmu. Z pewnością możemy również potraktować go jako protest przeciwko zachowawczemu minimalizmowi.

Sprawdźcie sami czym przejawia się jego obecność we wnętrzach!


Niebanalne połączenia kolorów

W tym temacie pozostaje duże pole na różnorodne wariacje. Tutaj nie ma miejsca na skromność, wyłącznie pastelowe kolory czy też jednokolorową nudę. Bogate, nasycone barwy, zaskakujące połączenia kolorów oraz różnorodnych faktur - to kwintesencja maksymalizmu!

Plusz i aksamit

To materiały bez których maksymalizm zupełnie nie może się obejść. Szczególnie dobrze sprawdzą się na meblach - kanapach, sofach oraz fotelach. Koniecznie sprawdź jak będą prezentowały się w intensywnych, nietuzinkowych kolorach takich jak fuksja czy też szmaragdowa zieleń. Dodadzą Twojemu wnętrzu głębi oraz sprawią, że mieszkanie będziecie tętniło życiem oraz dobrą energią!

Fototapety w kwiatowe wzory

Duże powiększenie kwiatowych wzorów spowoduje tzw. total look i doskonale wpisze się w nurt współczesnego maksymalizmu. Szczególnie dobrze będzie prezentować się w mniejszych pomieszczeniach, które dzięki wyrazistej fototapecie zyskają nową świeżość. Roślinne fototapety to zresztą ostatni krzyk mody, który zapewne zostanie z nami na dłużej. Świetnie sprawdzą się również abstrakcyjne wzory czy też geometryczne kształty.

Naturalne materiały

W maksymalizmie szczególnie ważne okaże się nawiązanie połączenia z wszechobecną nam naturą. Zainwestuj bądź zapleć własnoręcznie orientalne makramy, zainspiruj się klimatycznymi krajobrazami i stwórz przytulny klimat, któremu daleko od surowości oraz powściągliwości. Będzie pięknie!

Chociaż maksymalizm we wnętrzach jest zdecydowanym przeciwieństwem estetyk opartych na idei minimalizmu od kilku miesięcy z powodzeniem odnosi sukcesy na rynku aranżowania wnętrz. A Wam jak się podoba?

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu