Wnętrzarskie trendy
23-07-2018

Kiedyś rzadko przynosiliśmy pracę do domu po godzinach, teraz zdarza się, że to właśnie domowe przestrzenie stają się stałym miejscem naszej pracy. Nie można więc pozwolić aby czas spędzony na pracy był bezproduktywny oraz mniej wydajny niż podczas dnia w tradycyjnym biurze!


Dowiedz się jak urządzić domowe biuro, które spełni wszystkie podstawowe kryteria wygodnej oraz zdrowej pracy, a do tego będzie świetnie wyglądać!

Warunki sprzyjające efektywnej pracy

Podstawowe zasady ergonomii pracy zna przecież każdy z nas. Jednak czy wszyscy stosujemy się do tych ważnych zasad?

  1. Zgięcie w łokciu powinno tworzyć kąt 90 stopni.
  2. Optymalna odległość światła od biurka to 30 - 50 cm.
  3. Odpowiednia odległość od ekranu to około 70 cm.
  4. Światło nie może świecić jaśniej od światła monitora.

To wyjątkowo ważne!

Rośliny? Obowiązkowo!

Nie od dziś wiadomo, że rośliny produkują tlen, zwiększając jego ilość w powietrzu. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej się nam oddycha. Rośliny pozwalają nam się również lepiej skupić, poprawiają pamięć oraz produktywność. Efekty pracy w pomieszczeniu, w którym znajdują się rośliny mogą mieć też lepszą jakość! Szczególnie dobrze w pomieszczeniach biurowych sprawdzą się paprocie, które produkują dużo tlenu oraz dodatkowo ujemnie jonizują powietrze.

Kreatywne tablice suchościeralne.

Jako dzieci bazgraliśmy po ścianach, dzisiaj niestety już nam nie wypada. Ale nie martwcie się, ta przyjemna czynność nadal jest dostępna na wyciągnięcie dłoni! Suchościeralne tablice to doskonałe rozwiązanie dla biur, które usprawnia oraz ułatwia zapamiętywanie rzeczy, rozwiązywanie problemów oraz przeprowadzanie burz mózgu. Do wyboru masz różne podłoża tablicy, abyś jak najlepiej mógł dostosować to rozwiązanie do swoich potrzeb. Wypróbuj również tablice magnetyczne i już nigdy nie przeszukuj gorączkowo szuflad i segregatorów w poszukiwaniu ważnej notatki!

Dodatki w kolorach sprzyjających skupieniu.

Kolorystykę biura dobierz według swoich potrzeb oraz temperamentu. Najlepsze okażą się kolory, które pozwalają na pełne skupienie, takie jak niebieski bądź zielony oraz te pobudzające kreatywność czyli odcienie fioletu. Jeśli potrzebujesz motywacji do pracy oraz potężnego zastrzyku energii - wybierz czerwony bądź pomarańczowy, unikaj go jednak jeśli jesteś nerwowy oraz masz skłonności do stresowania się.

Jeśli nie chcesz ryzykować z malowaniem całej ściany na konkretny kolor, zwróć uwagę na dodatki w odpowiednich kolorach. Może naklejka dekoracyjna w ulubionym kolorze okaże się odpowiednim pomysłem?

Stworzenie domowego biura, które dodatkowo sprzyja skupieniu oraz koncentracji to nic trudnego. Wystarczy odrobina twórczej inwencji oraz kreatywności!

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu