Ścienne dekoracje
10-08-2018

Dom to miejsce, w którym spędzamy najwięcej godzin w ciągu doby. Obszar wypoczynku, relaksu, ale często też pracy. Możemy na niego patrzeć także jak na przestrzeń osobistą, którą kształtujemy zależnie od naszych upodobań. Od koloru ścian po dobór mebli – zagadnień towarzyszących aranżacji mieszkania jest mnóstwo. Naszą kreatywność często hamują ograniczenia związane z metrażem mieszkań, lokalizacją okien lub drzwi, a także – nie ukrywajmy – dostępnymi funduszami. Zdarza się też, że niestety nie jesteśmy w stanie dostrzec potencjału miejsca zamieszkania i zamiast spędzać w nim miło czas staje się ono dla nas powodem nieprzyjemności. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że kilka prostych zmian może znacznie ocieplić wygląd naszego domu – niezależnie od jego mankamentów. Jak w ostatnim czasie pokazują nam projektanci wnętrz – kilka odpowiednio umieszczonych detali może w znacznym stopniu zmienić wydźwięk otaczającej nas przestrzeni.


Dekoracja ścian

Kolor ścian jest jednym z podstawowych problemów, z którymi borykamy się w mieszkaniu – zbyt ciemny sprawi, że pokój będzie wyglądał ponuro, za to zbyt jasny może między innymi spłaszczyć optycznie pomieszczenie. Wiele osób unika też zbyt skomplikowanego łączenia kolorów na ścianach, a co za tym idzie pomysły takie jak wykorzystanie szablonów malarskich, pomimo ich różnorodnej i bogatej oferty, nadal pozostaje niedoceniane. Obraz o jasnym odcieniu także może subtelnie i skutecznie rozjaśnić ciemne ściany. Ostatnio szczególnym zainteresowaniem cieszą się fototapety ze względu na swoją wysoką jakość wydruku i łatwość w mocowaniu na ścianie. Warto pamiętać także o elementach funkcjonalnych, takich jak eleganckie półki na książki czy haczyki naścienne do wieszania płaszczy lub choćby plecaków szkolnych. Rozmaitość stylów i materiałów dostępnych w naszej ofercie sprawia, że wśród asortymentu każdy stroskany właściciel niedopieszczonego domu jest w stanie znaleźć coś dla siebie w dobrej cenie.

Magia roślin

Pomimo różnic w naszych ogrodniczych zdolnościach, często słyszymy, jak w badaniach nad relaksem i wypoczynkiem chwalone jest zbawienne działanie terenów zielonych. Według naukowców kontakt z przyrodą pomaga nam się odprężyć oraz wyciszyć - zwłaszcza jeśli mieszkamy w takich rejonach jak obszary wielkomiejskie. Oczywiście nie wymaga się od nas zakładania ogrodu lub balkonowej plantacji – kilka dyskretnych kaktusów, sukulentów lub tak popularnych ostatnio oplątw także z powodzeniem pomoże wprowadzić nieco zieleni do naszego mieszkania i doskonale wykończyć jego aranżację. Jeśli zaś najbardziej podobają nam się kwitnące kwiaty, możemy zadbać o ładny wazon, który wyposażymy w kolory, a także zapachy mające ożywić nasze wnętrze.

Przedpokój – przestrzeń trudna aranżacyjnie

Nieważne czy mieszkamy w mieszkaniu, czy w domu wolnostojącym – z pewnością nieraz borykaliśmy się z kłopotem dekoracji holu lub przedpokoju. To uniwersalna przestrzeń, wykorzystywana na wiele sposobów. Jednak z powodu tej wielozadaniowości występuje tak wiele problemów z jej urządzeniem. Prosty wieszak, stojak na parasole czy szafka na buty szybko zostają zarzucone szalikami, paragonami czy starymi gazetami. Na podłodze rośnie kolekcja butów, na które nie ma już nigdzie miejsca, a w rogu poniewiera się zapomniana torba lub młodzieżowy szkolny plecak. Nie bez przyczyny jest to przestrzeń, którą najtrudniej utrzymać w porządku - przyznają to nawet osoby profesjonalnie zajmujące się aranżacją domu. Ich rady natomiast krążą wokół praktycznych pojemników, które pomogą nam uporządkować narastający zalew przedmiotów. Bardzo cenione są między innymi dostępne w zestawach od producentów kosze do segregacji odpadów – dobrze wpasowują się w każdy styl, a jednocześnie promują ekologiczny tryb życia.

Przestrzeń dla dzieci

 Z pomocą pomysłowo rozmieszczonych przedmiotów codziennego użytku można nadać powierzchni mieszkalnej zaskakująco wiele uroku. Jeszcze lepiej to zastosowanie sprawdza się w pokojach dziecięcych. Użyteczne są praktyczne w użytkowaniu kosze o różnorodnej pojemności – między innymi przydatne w przechowywaniu zabawek, ale także przyborów takich jak kredki, szkolny plecak lub zeszyty i bloki rysunkowe. Umożliwiają one zrezygnowanie z tak niepraktycznych w przypadku najmłodszych wysokich, masywnych regałów, a także czynią obszar ich zabawy bardziej im przyjaznym. Oczywiście pozostawienie tylu miejsc na ścianach stwarza pole do manewru z tak kochanymi przez dzieci i malowniczymi dekoracjami jak naklejki ścienne, tablice magnetyczne czy folie z tablicami kredowymi – to doskonałe ozdoby, a jednocześnie oryginalna alternatywa zabawy dla najmłodszych. To oczywiście tylko kilka z wielu pomysłów, jakie mamy w zasięgu – wystarczy rozejrzeć się w naszym sklepie online by stwierdzić, że elementów dekoracyjnych, dopasowanych do różnych stylów aranżacyjnych, mamy pod dostatkiem. Warto pamiętać, że w naszych staraniach ogranicza nas tylko własna wyobraźnia, a nawet drobny szczegół może pomóc nam w ostatecznym osiągnięciu sukcesu. Najważniejsze, by zaprojektowane przez nas otoczenie stało się przestrzenią spełniającą nasze potrzeby.
Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu