Ścienne dekoracje
13-09-2018

Twój dom to niewątpliwie najważniejsze miejsce dla Ciebie - to tu spędzasz najwięcej czasu, wykonujesz codzienne obowiązki, przebywasz w gronie rodziny, wypoczywasz. Funkcjonalność i praktyczność to nie wszystko - warto sprawić, aby dom był nie tylko mieszkaniem, ale także osobistym królestwem, urządzonym na swoich zasadach i według swojego gustu. Własny wkład w wykończenie i dekorację miejsca, w którym mieszkasz, oprócz satysfakcji ze zrobienia tego samodzielnie, zaowocuje również dobrym samopoczuciem w tak spersonalizowanym mieszkaniu.


Dom - przestrzeń wspólna

Nowoczesne dekoracje do salonu

Salon jest wizytówką każdego domu, oddając charakter mieszkających w nim domowników. Jako pomieszczenie wspólne dla wszystkich członków rodziny i miejsce reprezentacyjne, powinien sprawiać miłe wrażenie na każdym odwiedzającym, niezależnie od jego wieku i upodobań. Warto więc zadbać, aby był zarazem przytulny i uniwersalnie elegancki. W osiągnięciu tego efektu mogą pomóc naklejki na ścianę - popularne oraz nowoczesne dekoracje do domu. Spokojne motywy roślinne bądź abstrakcje umiejętnie skontrastowane z kolorem ścian urozmaicą wygląd każdego salonu. To tutaj każda rodzina spędza wspólnie czas. Nie powinno zabraknąć w nim akcentów nawiązujących do rodzinnych relacji. W towarzystwie rodzinnych fotografii i pamiątek dobrze odnajdzie się i uzupełni dekoracje w salonie ważna dla domowników sentencja lub myśl. Szablony malarskie to prosty sposób na utrwalenie jej na ścianie.

Dekoracje do kuchni

Kuchnia to kolejne pomieszczenie w którym spotykają się domownicy. Często to właśnie tu przy wspólnym posiłku czy pracy toczy się życie rodzinne, a na kuchennych czynnościach upływa znaczna część dnia. Aranżując kuchnię musimy więc mieć na względzie zarówno praktyczność, jak i estetykę. Ciekawe nowoczesne dodatki do domu to tablice suchościeralne lub suchościeralne maty magnetyczne na lodówkę zamiast karteczek z listami zakupów lub przypomnieniami. Tradycyjne magnesy również mogą prezentować się dekoracyjne - dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i z własnymi nadrukami na zamówienie. Remont nie zawsze musi wiązać się z wielkimi kosztami - fototapety samoprzylepne to efektowne, a zarazem tanie dekoracje do domu. W kuchni świetnie sprawdzą się przykładowo te z motywami apetycznych, kolorowych owoców i ożywią ściany oraz przestrzenie nad blatami. W podobny sposób, za pomocą specjalnych wielkoformatowych naklejek, możemy wizualnie odświeżyć lodówkę.

Twoje własne królestwo

Sypialnia - śpij dobrze!

Sypialnia czy osobisty pokój powinny dawać przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Warto więc otoczyć się w nich lubianymi rzeczami i stworzyć w ten sposób przyjemną, relaksującą atmosferę. Budują ją meble, oświetlenie, designerskie dodatki, ale także ściany. Ozdobione welurowymi, miłymi w dotyku naklejkami z ulubionym motywem będą dobrze korespondować z wygodnymi, miękkimi meblami i wyposażeniem sypialni. Recepta na dobry sen to odprężenie i pozytywne myśli. Ulubiony widok lub zdjęcie z pewnością pomogą nam je osiągnąć, warto więc rozważyć umieszczenie na ścianie sypialni takiej fototapety bądź plakatu.

Pokój dziecka - zabawa i nauka

Dzieciństwo to wyjątkowy, radosny czas, który ma swoje szczególne potrzeby. Najmłodsi poznając świat uczą i rozwijają się przez zabawę. Środowisko dziecka powinno zatem stymulować zmysły i zachęcać do odkrywania. Ważna jest też pogodna i bezpieczna atmosfera - pokój dziecka powinien być utrzymany w jasnych, wesołych kolorach i przyjaznych mu motywach.

Fototapety lub naklejki na ściany z ulubionymi postaciami z kreskówek lub zwierzątkami na pewno przypadną dziecku do gustu. Praktycznym pomysłem przydatnym na co dzień będzie ozdobna miarka wzrostu, z kolei wszelkiego rodzaju tablice i folie tablicowe w pokoju dziecka dadzą odetchnąć rodzicom małych amatorów rysowania po ścianach. Takie tablice kredowe bądź suchościeralne świetnie sprawdzą się podczas zabawy w szkołę, a także przy prawdziwej nauce.

Domowe biuro - uczyń swoją pracę przyjemną

Obecnie coraz częściej pracujemy w domu. Kącik do pracy przyda się nie tylko freelancerowi. Aby nasza praca była bardziej efektywna, miejsce to powinno być zorganizowane ergonomiczne i utrzymane w porządku, także wizualnym. Neutralne kolory i ograniczenie ozdób do minimum zapobiegnie rozproszeniu uwagi. Przydatnym dodatkiem, który pomoże nam uporządkować myśli i ważne informacje jest tablica suchościeralna, zwykła, magnetyczna, szklana bądź w dowolnym wymiarze i kształcie na folii samoprzylepnej. Łatwa w montażu i niebrudząca będzie świetną pomocą w naszym domowym biurze. Aby lepiej zmotywować się do działania możemy pokusić się też o umieszczenie inspirującego nas cytatu lub symbolu wykonanego samodzielnie przy pomocy szablonu malarskiego.

Dekorowanie - to proste!

Wyposażanie i ozdabianie swojego domu może być przyjemnym i twórczym doświadczeniem. W ten sposób możemy wyrazić siebie, a dzięki szerokiej ofercie materiałów i usług w ten branży jedynym co nas ogranicza jest nasza wyobraźnia. Zamówienia indywidualne i projekty własne, realizowane między innymi przez sklepy internetowe takie jak Deco Strefa są bardzo powszechne i tanie w realizacji, a designerskie ozdoby stały się dostępne bardziej niż kiedykolwiek.

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu