Wnętrzarskie trendy
07-03-2019

Kiedy kupujemy mieszkanie w bloku bądź kamienicy, nasza kuchnia najczęściej nie grzeszy rozmiarem. I choć nie jesteśmy w stanie powiększyć jej w inny, niż optyczny sposób - możemy zastosować kilka rozwiązań, które sprawią, że będzie wydawała się większa, a nam będzie żyło się w niej zdecydowanie wygodniej. W końcu w ciągu dnia spędzamy w niej naprawdę sporo czasu i z pewnością chcemy, aby te chwile były jak najbardziej przyjemne i komfortowe!

Sprawdź nasze kreatywne sposoby na optyczne powiększenie kuchni!


Sprytne, kreatywne triki

Na drodze poszukiwania idealnego sposobu na optyczne powiększenie kuchni możesz wykorzystać kilka trików, które zdecydowanie Ci to ułatwią.

Słoiki z etykietami to świetny pomysł na pogrupowanie i uporządkowanie przypraw czy też kuchennych akcesoriów, które włożone do szuflad nie zabiorą ani centymetra Twojej przestrzeni. Etykiety kredowe bądź suchościeralne sprawią, że z łatwością opiszesz zawartość każdego słoiczka czy też pudełka i szukając konkretnego produktu nie przysporzysz sobie dodatkowego bałaganu!

Powierzchnia kredowa na zapiski, którą możesz przykleić na ścianie swojej kuchni i zanotować na niej wszystkie istotne informacje sprawdzi się jako przydatne akcesorium do zapisania bieżącej listy zakupów, menu na nadchodzący tydzień czy też miłego słowa dla pozostałych domowników - a do tego nie zabierze praktycznie żadnej przestrzeni!

Sprzęt 2w1 to również praktyczne rozwiązanie, które sprawi, że Twoja kuchnia zyska dodatkowe centymetry. Połączenie kuchenki ze zmywarką nie jest takie oczywiste, jednak na rynku naprawdę znajdują się przedmioty tego typu. To właśnie one pozwolą zaoszczędzić Ci najwięcej miejsca!

Jasne, nie przytłaczające kolory

Idealnym wyborem okażą się wszelkie biele, beże czy też szarości. Tutaj świetnie będzie funkcjonowało połączenie delikatnych odcieni z elementami wykonanymi z jasnego drewna, na przykład blatem, parapetem bądź innymi dodatkami. Fronty szafek wybierz wykończone na mocny połysk - one również dodadzą Twojej przestrzeni kilku centymetrów,a w dodatku zdecydowanie ułatwią utrzymanie ich w czystości! W niewielkiej kuchni sprawdzą się również przeszklenia, które dodatkowo pogłębią przestrzeń.

Wszystko na swoje miejsce!

Kiedy wszystko posiada swoje własne miejsce, zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek. Tyczy się to również kuchennej przestrzeni! Zdecydowanie praktyczniej będzie, jeżeli zdecydujesz się na szuflady niż półki - dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będzie łatwiej uporządkować, a co za tym idzie również odnaleźć. Po każdym użyciu danego przedmiotu odkładaj go na swoje miejsce, dzięki temu Twoja kuchnia zawsze będzie pozbawiona bałaganu!

Optyczne powiększenie przestrzeni

Fototapety optycznie powiększające przestrzeń świetnie sprawdzą się w niewielkich kuchniach. Wybierz motyw ścieżki bądź mostu prowadzącego w głąb - dzięki temu Twoje pomieszczenie od razu wyda się większe oraz bardziej przestronne.

Jak sam widzisz, małą kuchnię z łatwością da się optycznie powiększyć. Wykorzystaj nasze pomysły i ciesz się ogromem możliwości!

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu