Ściany w łazience - czym wyłożyć? Propozycje fototapet

Dekoracje dla domu oraz mieszkania

Ściany w łazience wymagają sporo zabiegów pielęgnacyjnych oraz muszą znosić wysoką wilgoć, zmienną temperaturę powietrza, zabrudzenia z mydła i wodnych osadów. Płytki ścienne ceramiczne coraz częściej jednak wykorzystywane są tylko w najbardziej mokrej części łazienki, a na innych ścianach pojawiają się tapety. Tapeta do łazienki sprawdzi się jako element dekoracyjny i przetrwa lata, jeśli będzie właściwie dobrana.

Alternatywa dla płytek - tapety

Układanie płytek w łazience, zwłaszcza od podłogi po sufit, jest pracochłonne i kosztowne. Płytek nie ułoży laik, ale fachowiec, a o dobrych fachowców coraz trudniej. Co w takiej sytuacji kupić do łazienki zamiast płytek? Projektanci wnętrz coraz częściej odpowiadają: tapety! Klient sklepu z tapetami ma olbrzymi wybór: może zdecydować się na minimalistyczną tapetę, może zrobić ścianę ozdobną za pomocą  fototapety z ciekawym wzorem lub zdecydować się na tapetę 3D, która stworzy modną, bardzo nowoczesną aranżację.

Czy każda tapeta nadaje się do łazienki?

Odpowiadając na pytanie, czy każda tapeta nadaje się do łazienki, musimy zaprzeczyć. Łazienka jest wilgotna i łatwo w niej o zabrudzenia, dlatego nie powinna się w niej znaleźć tapeta papierowa. Dobrą tapetą do łazienki jest natomiast tapeta laminowana, która jest solidnie wykonana, bardzo trwała i można ją czyścić. Tapeta laminowana posiada specjalną powłokę, która chroni ją przed nasiąkaniem wodą, przed blaknięciem, ścieraniem i odklejaniem się od ściany. Co więcej, jeśli wybierzemy laminowanie matowe, tapeta ukryje wszelkie niedoskonałości i nierówności ściany. Tapeta taka wyglądać będzie perfekcyjnie, nawet jeśli jej klejeniem zajmie się osoba z niewielkim doświadczeniem.

Fototapety w łazience - popularne wzory i motywy

Popularne wzory i motywy fototapet do łazienek zwykle kojarzą się z relaksem, ich kolorystyka oparta jest na błękitach i zieleniach. Można wybrać wzór niczym z ekskluzywnego SPA, zwłaszcza do tej łazienki, w której jest duża wanna, a mieszkańcy domu podczas kąpieli korzystają ze świec, kadzideł i olejków. Kamienie, woda, drewno, krople wody lub romantyczny widok zachodzącego słońca na ścianie ukoją zmysły. Można odwołać się też do filozofii zen i wybrać motyw bambusa lub egzotycznych storczyków. Fototapeta z widokiem na plażę zmieni perspektywę wnętrza, sprawi, że stanie się ono oazą spokoju i nastroi optymistycznie. Przy takiej fototapecie warto postawić na kolor niebieski obecny w elementach wyposażenia łazienki. Ciekawym motywem tapety do łazienki jest miasto. Świetnie sprawdzi się we wnętrzu nowoczesnym i minimalistycznym, które nawiązuje do miejskiego, pełnego życia stylu. Można wybrać miasto pełne barw, ale warto przyjrzeć się ofercie fototapet w sepii lub odcieniach czarno-białych. Można też nawiązać do największego trendu w doborze fototapet, czyli do motywów roślinnych, które kojarzą się ze świeżością i energią. Duże kwiaty ożywią przestrzeń, ale też wpłyną kojąco na zmysły. Wybrać można zarówno leśny obraz, jak i łąkę pełną kwiatów, na przykład słoneczników. Klienci sklepu z fototapetami lubią też wzory abstrakcyjne, bo te pasują do każdego wnętrza i dostępne są zarówno w pełnej ferii barw, jak i w odcieniach szarości czy sepii.

Fototapeta - możliwość powiększenia wnętrza

Łazienki w polskich mieszkaniach i domach zwykle nie są duże, często też pozbawione są okien, niedoświetlone. Żeby powiększyć optycznie to pomieszczenie, można wybrać tapetę we wzór średniej wielkości. Zbyt duży będzie przytłaczał wnętrze, a zbyt mały zmęczy wzrok, zwłaszcza jeśli będzie wyróżniał się zbyt dużą ilością kolorów i detali. Fototapety nie należy kłaść na każdej ze ścian, ponieważ pomieszczenie wyda się jeszcze mniejsze. Warto jednak zdecydować się na fototapetę 3D, która sprawia wrażenie przestrzennej i daje wrażenie uzyskania głębi. Tapeta 3D może mieć wzór abstrakcyjny, ale może też przedstawiać łąkę, morze, góry, a takie motywy wizualnie dodają paru metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o kolory, najlepiej sprawdzą się te jasne: biel, beż, szarość i pastele.

powrót do aktualności

Szybka wysyłka

Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.

Masz prawo być zadowolonym

24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu

Wsparcie techniczne

Kompetentna i przyjacielska obsługa

Płatności online

Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL