Czym się różni szablon malarski od naklejki?

Czym się różni szablon malarski od naklejki?

Często przy zakupie wymarzonej dekoracji powstaje dylemat czy wybrać naklejkę czy szablon malarski i jaka w zasadzie jest między nimi różnica? Odpowiedz jest zaskakująco prosta. Kluczową sprawą w wyborze jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy zależy nam na szybkim wykonaniu dekoracji poprzez naklejenie wybranego wzoru na ścianie czy może bardziej czasochłonne lecz również nieskąplikowane naniesienie dekoracji za pomocą wałka lub pędzla i farby.

Warto również zastanowić się nad strukturą dekoracji gdyż w przypadku naklejki istnieje możliwość wykonania jej z aksamitnego, mieniącego się weluru.

Zarówno naklejki jak i szablony malarskie wykonane są ze specjalistycznych folii. Folia szablonowa posiada klej umożliwiający wygodne umieszczenie szablonu na ścianie a jednocześnie bezpieczne odklejenie po odmalowaniu i wyschnięciu wzoru. Naklejka posiada mocniejszy klej dzięki któremu dobrze przywiera do ściany nie narajając nas na nieestetyczne rolowanie i odklejanie od ściany.

Ze względu na specyfikę produktu szablony malarskie wykonywane są tylko w jednym uniwersalnym kolorze natomiast naklejki na ścianę kuszą nas szeroką paletą kolorów. Naklejki oraz szablony oferowane w naszym sklepie wykonywane są w jednym elemencie lub maksymalnych formatach umożliwiających ich wyprodukowanie. W przypadku większych wzorów elementy szablonu lub naklejki posiadają specjalne punkty tzw. pasery, które pomagają w prawidłowym połączeniu obrazu w całość. Dzięki maksymalnie dużym rozmiarom w bardzo łatwy sposób można samodzielnie nanieść wzór na ścianie bez obawy, iż elementy wzoru przykleją się w niewłaściwy sposób. Warto o tym wspomnieć gdyż oferowane na rynku produkty często produkowane są w jak najmniejszym formacie uzasadnionym kosztowo. Jednak duże skupienie elementów na małej płaszczyźnie do samodzielnego naklejenia na ścianie jest kłopotliwe, a dodatkowo odwzorowany wzór może różnić się od oczekiwanego gdyż ciężko jest zachować odległości oraz odpowiednie kąty naklejania. Istnieje również ryzyko sklejenia się poszczególnych elementów i ostatecznie konieczność zakupienia nowego produktu.

Dekorowanie wnętrza przy użyciu szablonów lub naklejek nie powinno nikomu sprawić problemów. Jeśli jednak starasz się zmierzyć z tym pierwszy raz warto pomyśleć o wyposażeniu się w reklę, która ułatwi równomierne doklejenie produktu do powierzchni ściany.

powrót do aktualności
KQS.store