Fototapety
19-03-2019

Każdy, kto staje przed zadaniem zaaranżowania przestrzeni w swoim mieszkaniu, wie, że aby zrobić to dobrze i praktycznie, trzeba się czasem nieźle nagłówkować. Szczególnie, gdy chodzi o projektowanie przestrzeni o niewielkim metrażu. Jak sprawić, by pokój wydawał się choć odrobinę większy i bardziej przestrzenny? Jak nadać mu głębi i wyrazu? Główną intencją dekorowania i meblowania małych mieszkań jest to, by nie zagracić ich zbyt dużą ilością poustawianych przedmiotów, mebli i elementów wystroju, oraz, przede wszystkim, tak je zaaranżować, by zdawały się być dużo większe niż w rzeczywistości. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się fototapety optycznie powiększające przestrzeń.


Fototapeta 3D - nowoczesny dodatek do wnętrz

Aby całkowicie odmienić wizualnie przestrzeń w domu, wcale nie jest konieczne przeprowadzanie gruntownego remontu. Czasem wystarczy kreatywność i odrobina wysiłku, by za niewielkie pieniądze przemienić nudny i nijaki dotychczas pokój w nowoczesne wnętrze pełne stylu i zaskakującego designu.

Niezwykle modnym i naprawdę, można by rzecz, cudotwórczym rozwiązaniem w kwestii optycznego powiększenia pomieszczenia jest zaaranżowanie jednej ze ścian pokoju za pomocą fototapety perspektywicznej. Oglądając przykłady pomieszczeń udekorowanych tapetami 3D przedstawiającymi piękne widoki, lub fantasmagoryczne wzory, od razu rzuca się w oczy, jak to nowoczesne rozwiązanie diametralnie zmienia perspektywę w pokoju! Nawet niewielkie pomieszczenia zyskują głębię i dosłownie – poczucie przestrzeni.

Obecnie dostępne fototapety 3D cechują się niezwykłą ostrością obrazu, fotograficzną jakością wydruku i naprawdę idealnym dopasowaniem wielkości wzoru do danego pomieszczenia. Odpowiednio naklejone na ścianę, potrafią tak "sprytnie" zagrać poczuciem perspektywy, że nasze pomieszczenie zostaje optycznie powiększone o dobre kilka metrów

Fototapety 3D - do jakich wnętrz?

Najpopularniejszym wariantem aranżacji pokojów z fototapetą jest opcja naklejenia jej na całą szerokość ściany, od samego sufitu, aż po podłogę, tak, by obraz, jaki przedstawia dana fototapeta, widoczny był w całej okazałości i stanowił główny element wystroju przestrzeni. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się zarówno w sypialniach (szczególnie na ścianie za łóżkiem), jak i w salonach, przedpokojach czy nawet łazienkach. Jeśli chodzi o dobór wzorów, można śmiało kierować się tu tylko własnym gustem, choć wiadomo, że w mniejszych pomieszczeniach warto zdecydować się na przewagę jasnych barw, by jeszcze bardziej spotęgować wrażenie powiększonej przestrzeni.

Niezwykle efektownie prezentują się wielobarwne fototapety wkomponowane w aranżacje kuchni. Najmodniejszym ostatnio rozwiązaniem jest naklejenie tapety z nietypowym nadrukiem na przestrzeń pomiędzy kuchennymi blatami a wiszącymi szafkami. Efekt jest piorunujący!

Fototapeta 3D stanowi niezwykle nowoczesny element wystroju, dodaje kuchni elegancji i ekstrawagancji. Jest też niezwykle praktyczna, bowiem dzięki użyciu odpowiednich materiałów, tapety przeznaczone do kuchni, nie przyjmują wilgoci, łatwo się czyszczą i służą przez długie lata.

Tapeta 3D przedłużeniem wnętrza

Przeglądając katalog na naszej stronie z łatwością można zauważyć, że wybór wzorów nowoczesnych fototapet z Deco Strefy jest ogromny. Od zachwycających ostrością obrazu zdjęć natury, roślin i zwierząt w skali mikro i makro, po zapierające dech w piersiach fotografie rozległych pejzaży, czy nawet tapety iluzoryczne, zdające się poruszać.

W zależności od tego, jaki klimat bardziej będzie pasował do aranżowanego wnętrza, można wybierać wzory tapet spośród niesamowitych krajobrazów z całego świata, a także widoków uroczych miasteczek, czy dzieł fotografii artystycznej. Łącząc odpowiednio wzór fototapety przestrzennej z elementami wystroju, można uzyskać niesamowity efekt przedłużenia wnętrza, kiedy to granice między światem realnym, a przedstawionym na fotografii zdają się przenikać i nawzajem uzupełniać.

Szybka wysyłka
Przesyłki ubezpieczone na wypadek uszkodzeń, wysyłka do UE.
Wsparcie techniczne
Kompetentna i przyjacielska obsługa
100% Bezpieczeństwo
Szyfrowane połączenie i zabezpieczenie SSL
Masz prawo być zadowolonym
24 - miesięczna gwarancja, możliwość zwrotu produktu